RR0816P-393-B-T5
Description
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Resistance (Ohms)
39k
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Tolerance
±0.1%
Related Product
RR0816P-393-B-T5
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/16W 0816