RR1220P-433-B-T5
Description
RES SMD 43K OHM 0.1% 1/10W 0805
Height
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Resistance (Ohms)
43k
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Tolerance
±0.1%
Related Product
RR1220P-433-B-T5