RR1220P-8062-D-M
Manufacturer
Susumu
Description
RES SMD 80.6K OHM 0.5% 1/10W
Category
Resistors
Family
Surface Mount Chip Resistor
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Composition
Thin Film
Features
Height
0.020" (0.50mm)
Number of Terminations
2
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Resistance (Ohms)
80.6k
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package
0805
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Tolerance
±0.5%