TRR10EZPF21R5
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
RES SMD 21.5 OHM 1% 1/8W 0805
Category
Resistors
Family
Surface Mount Chip Resistor
Composition
Thick Film
Features
Anti-Sulfur
Height
0.026" (0.65mm)
Number of Terminations
2
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Resistance (Ohms)
21.5
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Tolerance
±1%
Related Product
TRR10EZPF21R5
RES SMD 21.5 OHM 1% 1/8W 0805
TRR10EZPF21R5
RES SMD 21.5 OHM 1% 1/8W 0805