KPT01E22-21S
Description
21 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold
Circular Connectors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Datasheets
KPT01E22-21S
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating
13A
Ingress Protection
Environment Resistant
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions
21
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Shell Size - Insert
22-21
Voltage - Rated
1000VAC, 1400VDC