KPT07A12-10SXEX
Description
10 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold
Circular Connectors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Datasheets
KPT07A12-10SXEX Drawing
KPT07A12-10SXEX Drawing Pg2
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating
7.5A
Mounting Type
Panel Mount, Bulkhead; Through Hole
Number of Positions
10
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Shell Size - Insert
12-10
Shell Size, MIL
Termination
Solder
Voltage - Rated
600VAC, 850VDC