CPLL66-3160-3380
Manufacturer
Crystek Corporation
Description
IC VCO PLL/SYNTH 3380MHZ SMD
Category
Integrated Circuits (ICs)
Family
Clock Generators, PLLs Clock, Frequency Synthesizers Clock
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
10
Datasheets
CPLL66-3160-3380
Product Training Modules
Voltage Controlled Oscillators (VCO) Selection Techniques Overview
Category
Integrated Circuits (ICs)
Differential - Input:Output
Divider/Multiplier
Family
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Frequency - Max
3.38GHz
Input
Clock
Manufacturer
Crystek Corporation
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Output
Clock
PLL
Yes
Package / Case
15.24mm x 15.24mm x 3.81mm
Packaging
Cut Strip
Part Status
Active
Ratio - Input:Output
Series
Supplier Device Package
0606
Type
Clock/Frequency Synthesizer (RF)
Voltage - Supply
4.75 V ~ 5.25 V