7B-36.000MBBK-T
Manufacturer
TXC Corporation
Description
Crystal 36.0000MHz 50ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD
Category
Crystals and Oscillators
Family
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohm
Frequency
36MHz
Frequency Stability
±50ppm
Frequency Tolerance
±50ppm
Height
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
20pF
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Package / Case
4-SMD
Ratings
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Type
MHz Crystal
Related Product
7B-36.000MBBK-T
36MHz ±50ppm Crystal 20pF 40 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount 4-SMD
7B-36.000MBBK-T