9C-8.4672MBBK-T
Manufacturer
TXC Corporation
Description
Crystal 8.4672MHz 50ppm 20pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Category
Crystals and Oscillators
Family
Crystals
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohm
Frequency
8.4672MHz
Frequency Stability
±50ppm
Frequency Tolerance
±50ppm
Height
0.161" (4.10mm)
Load Capacitance
20pF
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Package / Case
HC-49S
Ratings
Size / Dimension
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Type
MHz Crystal
Related Product
9C-8.4672MBBK-T
9C-8.4672MBBK-T
8.4672MHz ±50ppm Crystal 20pF 80 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount HC-49S