AA-48.000MAGE-T
Manufacturer
TXC Corporation
Description
Crystal 48.0000MHz 30ppm 12pF -40°C - 85°C AEC-Q200 Surface Mount 2-SMD
Category
Crystals and Oscillators
Family
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance)
Frequency
48MHz
Frequency Stability
±50ppm
Frequency Tolerance
±30ppm
Height
0.053" (1.35mm)
Load Capacitance
12pF
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
2-SMD
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Type
MHz Crystal
Related Product
AA-48.000MAGE-T
AA-48.000MAGE-T
48MHz ±30ppm Crystal 12pF -40°C ~ 85°C AEC-Q200 Surface Mount 2-SMD