AB-13.560MALE-T
Manufacturer
TXC Corporation
Description
Crystal 13.5600MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD
Category
Crystals and Oscillators
Family
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohm
Frequency
13.56MHz
Frequency Stability
±150ppm
Frequency Tolerance
±30ppm
Height
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
12pF
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
4-SMD
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Type
MHz Crystal
Related Product
AB-13.560MALE-T
13.56MHz ±30ppm Crystal 12pF 80 Ohm -40°C ~ 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD
AB-13.560MALE-T