AB-25.000MAGE-T
Manufacturer
TXC Corporation
Description
25MHz ±30ppm Crystal 12pF 60 Ohm -40°C ~ 85°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD
Category
Crystals and Oscillators
Family
Crystals
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
Crystal Part Number Guide, Auto
AB Series Datasheet
Online Catalog
AB Series
Category
Crystals and Oscillators
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohm
Family
Crystals
Frequency
25MHz
Frequency Stability
±50ppm
Frequency Tolerance
±30ppm
Height
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
12pF
Manufacturer
TXC CORPORATION
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
4-SMD
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Series
AB
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Type
MHz Crystal
Other Names
AB25000MAGET
Standard Package
Popular Parts
FT232RL-REEL
IC USB FS SERIAL UART 28-SSOP
DP83848CVVX/NOPB
TXRX ETHERNET PHYTER 48LQFP
Related Product
AB-25.000MAGE-T
Crystal 25.0000MHz 30ppm 12pF 60 Ohm -40°C - 85°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD
AB-25.000MAGE-T