ABLS-20.000MHZ-B4-T
Manufacturer
Abracon Corporation
Description
20MHz ±30ppm Crystal 18pF 40 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount HC49/US
Category
Crystals and Oscillators
Family
Crystals
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
3D Model
ABLS.pdf
ABLS.stp
Datasheets
ABLS,ABM3B,ABM9 Spec for Micrel MICRF Series
ABLS Series Datasheet
ABLS Series SMD Drawing
Online Catalog
ABLS Series
RoHS Information
RoHS2/REACH Compliance
Category
Crystals and Oscillators
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohm
Family
Crystals
Frequency
20MHz
Frequency Stability
±50ppm
Frequency Tolerance
±30ppm
Height
0.165" (4.20mm)
Load Capacitance
18pF
Manufacturer
Abracon LLC
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Package / Case
HC49/US
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Ratings
Series
ABLS
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)