ABLSG-4.500MHZ-D2Y-T
Manufacturer
Abracon Corporation
Description
Crystal 4.5000MHz 20ppm 18pF 180 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US 3 Lead
Category
Crystals and Oscillators
Family
Crystals
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
ESR (Equivalent Series Resistance)
180 Ohm
Frequency
4.5MHz
Frequency Stability
±30ppm
Frequency Tolerance
±20ppm
Height
0.165" (4.20mm)
Load Capacitance
18pF
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
HC49/US - 3 Lead
Ratings
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Type
MHz Crystal
Related Product
ABLSG-4.500MHZ-D2Y-T
4.5MHz ±20ppm Crystal 18pF 180 Ohm -40°C ~ 85°C Surface Mount HC49/US - 3 Lead
ABLSG-4.500MHZ-D2Y-T