ABM8-33.000MHZ-B2-T
Manufacturer
Abracon Corporation
Description
Crystal 33.0000MHz 20ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Category
Crystals and Oscillators
Family
Crystals
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohm
Frequency
33MHz
Frequency Stability
±50ppm
Frequency Tolerance
±20ppm
Height
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance
18pF
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Package / Case
4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Ratings
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Type
MHz Crystal
Popular Parts
AXS-3225-04-02
SOCKET 4PAD 3.2X2.5 XTAL OR OSC
AXS-3225-04-12
SOCKET 4PAD 3.2X2.5 CRYSTAL
Related Product
ABM8-33.000MHZ-B2-T
33MHz ±20ppm Crystal 18pF 40 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ABM8-33.000MHZ-B2-T
ABM8-33.000MHZ-B2-T3