ABMM-20.000MHZ-B2-T
Manufacturer
Abracon Corporation
Description
Crystal 20.0000MHz 20ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Category
Crystals and Oscillators
Family
Crystals
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohm
Frequency
20MHz
Frequency Stability
±50ppm
Frequency Tolerance
±20ppm
Height
0.051" (1.30mm)
Load Capacitance
18pF
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Package / Case
4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Ratings
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)