AH-32.768KAZF-T
Manufacturer
TXC Corporation
Description
32.768kHz ±30ppm Crystal 12.5pF 70 kOhm -40°C ~ 85°C AEC-Q200 Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Category
Crystals and Oscillators
Family
Crystals
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
AH Series Datasheet
Category
Crystals and Oscillators
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhm
Family
Crystals
Frequency
32.768kHz
Frequency Stability
Frequency Tolerance
±30ppm
Height
0.033" (0.85mm)
Load Capacitance
12.5pF
Manufacturer
TXC CORPORATION
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
2-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Series
AH
Size / Dimension
0.126" L x 0.061" W (3.20mm x 1.50mm)
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Other Names
Standard Package
Related Product
AH-32.768KAZF-T
Crystal 32.7680kHz 30ppm 12.5pF 70 kOhm -40°C - 85°C AEC-Q200 Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC)
AH-32.768KAZF-T