AV-26.000MAGV-T
Manufacturer
TXC Corporation
Description
Crystal 26.0000MHz 30ppm 8pF 60 Ohm -40°C - 85°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD
Category
Crystals and Oscillators
Family
Crystals
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohm
Frequency
26MHz
Frequency Stability
±50ppm
Frequency Tolerance
±30ppm
Height
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
8pF
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
4-SMD
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Type
MHz Crystal
Related Product
AV-26.000MAGV-T
26MHz ±30ppm Crystal 8pF 60 Ohm -40°C ~ 85°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD
AV-26.000MAGV-T