CSM1Z-A0B2C3-80-10.0D18
Manufacturer
Cardinal Components
Description
10MHz ±30ppm Crystal 18pF 80 Ohm -10°C ~ 60°C Surface Mount HC-49S
Category
Crystals and Oscillators
Family
Crystals
Datasheets
CSM1 Series
Category
Crystals and Oscillators
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohm
Family
Crystals
Frequency
10MHz
Frequency Stability
±50ppm
Frequency Tolerance
±30ppm
Height
0.169" (4.30mm)
Load Capacitance
18pF
Manufacturer
Cardinal Components Inc.
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Package / Case
HC-49S
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Discontinued
Ratings
Series
CSM1
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Type
MHz Crystal
Related Product
CSM1Z-A0B2C3-80-10.0D18
Crystal 10.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount HC-49S
CSM1Z-A0B2C3-80-10.0D18