ECS-100-18-30BQ-DS
Manufacturer
ECS Inc. International
Description
10MHz ±30ppm Crystal 18pF 80 Ohm -40°C ~ 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Category
Crystals and Oscillators
Family
Crystals
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
ECX-53BQ
Featured Product
AEC-Q200 Qualified Crystals
Online Catalog
ECX-53BQ Series
Category
Crystals and Oscillators
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohm
Family
Crystals
Frequency
10MHz
Frequency Stability
±100ppm
Frequency Tolerance
±30ppm
Height
0.033" (0.85mm)
Load Capacitance
18pF
Manufacturer
ECS Inc.
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Series
ECX-53BQ
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Type
MHz Crystal
Related Product
ECS-100-18-30BQ-DS
Crystal 10.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ECS-100-18-30BQ-DS