ECS-120-32-28AX-TR
Description
12MHz ±30ppm Crystal 32pF 60 Ohm -10°C ~ 70°C Surface Mount HC49/US
Ext. Price
Datasheets
CSM-4AX
Crystal Part Numbering Guide
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohm
Frequency
12MHz
Frequency Stability
±50ppm
Frequency Tolerance
±30ppm
Height
0.197" (5.00mm)
Load Capacitance
32pF
Manufacturer
ECS Inc.
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Package / Case
HC49/US
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Ratings
Series
CSM-4AX
Size / Dimension
0.492" L x 0.191" W (12.50mm x 4.85mm)
Related Product
ECS-120-32-28AX-TR
Crystal 12.0000MHz 30ppm 32pF 60 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US