ECS-120-32-5P-TR
Description
12MHz ±30ppm Crystal 32pF 50 Ohm -10°C ~ 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheets
CSM-7
CSM-7 Series Crystals
Online Catalog
CSM-7 Series
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohm
Frequency
12MHz
Frequency Stability
±50ppm
Frequency Tolerance
±30ppm
Height
0.169" (4.30mm)
Load Capacitance
32pF
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Series
CSM-7
Size / Dimension
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Related Product
ECS-120-32-5P-TR
Crystal 12.0000MHz 30ppm 32pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US
ECS-120-32-5P-TR