ECS-184-18-33Q-DS
Description
18.432MHz ±30ppm Crystal 18pF 80 Ohm -40°C ~ 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Ext. Price
Datasheets
Crystal Part Numbering Guide
ECX-33Q Series Datasheet
Featured Product
AEC-Q200 Qualified Crystals
Online Catalog
ECX-33Q Series
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohm
Frequency
18.432MHz
Frequency Stability
±100ppm
Frequency Tolerance
±30ppm
Height
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance
18pF
Manufacturer
ECS Inc.
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Series
ECX-33Q
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Type
MHz Crystal
Popular Parts
ABS07-120-32.768KHZ-T
Crystal 32.7680kHz 20ppm 6pF 55 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Related Product
ECS-184-18-33Q-DS
Crystal 18.4320MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ECS-184-18-33Q-DS