ECS-196-20-5PXDN-TR
Description
Crystal 19.6608MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US
Ext. Price
1
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohm
Frequency
19.6608MHz
Frequency Stability
±100ppm
Frequency Tolerance
±30ppm
Height
0.169" (4.30mm)
Load Capacitance
20pF
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
HC49/US
Ratings
Size / Dimension
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Related Product
ECS-196-20-5PXDN-TR
19.6608MHz ±30ppm Crystal 20pF 40 Ohm -40°C ~ 85°C Surface Mount HC49/US
ECS-196-20-5PXDN-TR