ECS-200-20-3X-TR
Description
20MHz ±30ppm Crystal 20pF 50 Ohm -10°C ~ 70°C Surface Mount HC49/US
Ext. Price
Datasheets
Crystal Part Numbering Guide
CSM-3X
Featured Product
HC-46X and CSM-3X Quartz Crystals
Online Catalog
CSM-3X Series
Product Training Modules
Miniature CSM-3X and HC-46X Series Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohm
Frequency
20MHz
Frequency Stability
±50ppm
Frequency Tolerance
±30ppm
Height
0.091" (2.30mm)
Load Capacitance
20pF
Manufacturer
ECS Inc.
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Package / Case
HC49/US
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Ratings
Series
CSM-3X
Size / Dimension
0.276" L x 0.161" W (7.00mm x 4.10mm)