ECS-240-16-5PX-TR
Description
24MHz ±30ppm Crystal 16pF 30 Ohm -10°C ~ 70°C Surface Mount HC49/US
Ext. Price
Datasheets
CSM-7X Series Datasheet
Crystal Part Numbering Guide
Featured Product
CSM-7 Series Crystals
Online Catalog
CSM-7X Series
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohm
Frequency
24MHz
Frequency Stability
±50ppm
Frequency Tolerance
±30ppm
Height
0.169" (4.30mm)
Load Capacitance
16pF
Manufacturer
ECS Inc.
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Package / Case
HC49/US
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Ratings
Series
CSM-7X
Size / Dimension
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Related Product
ECS-240-16-5PX-TR
Crystal 24.0000MHz 30ppm 16pF 30 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US
ECS-240-16-5PX-TR