ECS-240-20-33-TR
Description
24MHz ±50ppm Crystal 20pF 40 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Ext. Price
Datasheets
ECX-32
Crystal Part Numbering Guide
Online Catalog
ECX-32 Series
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohm
Frequency
24MHz
Frequency Stability
±50ppm
Frequency Tolerance
±50ppm
Height
0.028" (0.70mm)
Load Capacitance
20pF
Manufacturer
ECS Inc.
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Package / Case
4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Ratings
Series
ECX-32
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)