ECS-320-20-33-TR
Description
Crystal 32.0000MHz 50ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Ext. Price
1
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohm
Frequency
32MHz
Frequency Stability
±50ppm
Frequency Tolerance
±50ppm
Height
0.028" (0.70mm)
Load Capacitance
20pF
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Package / Case
4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Ratings
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Related Product
ECS-320-20-33-TR
ECS-320-20-33-TR
32MHz ±50ppm Crystal 20pF 40 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)