ECS-35-18-5PXEN-TR
Description
Crystal 3.579545MHz 30ppm 18pF 150 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US
Ext. Price
1
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohm
Frequency
3.579545MHz
Frequency Stability
±50ppm
Frequency Tolerance
±30ppm
Height
0.169" (4.30mm)
Load Capacitance
18pF
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
HC49/US
Ratings
Size / Dimension
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Related Product
ECS-35-18-5PXEN-TR
3.579545MHz ±30ppm Crystal 18pF 150 Ohm -40°C ~ 85°C Surface Mount HC49/US
ECS-35-18-5PXEN-TR