ECS-42-16-5PX-TR
Description
4.194304MHz ±30ppm Crystal 16pF 150 Ohm -10°C ~ 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheets
CSM-7X Series Datasheet
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohm
Frequency
4.194304MHz
Frequency Stability
±50ppm
Frequency Tolerance
±30ppm
Height
0.169" (4.30mm)
Load Capacitance
16pF
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Series
CSM-7X
Size / Dimension
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Related Product
ECS-42-16-5PX-TR
Crystal 4.194304MHz 30ppm 16pF 150 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US
ECS-42-16-5PX-TR