FOXSDLF/120R-20/TR
Manufacturer
Fox Electronics
Description
12MHz ±30ppm Crystal 20pF 60 Ohm -40°C ~ 85°C Surface Mount HC49/US
Category
Crystals and Oscillators
Family
Crystals
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
HC49SDLF
FOXSDLF/120R-20 Spec
Featured Product
HC49SDLF Series SMD Crystal
Online Catalog
HC49SDLF Series
Category
Crystals and Oscillators
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohm
Family
Crystals
Frequency
12MHz
Frequency Stability
±50ppm
Frequency Tolerance
±30ppm
Height
0.177" (4.50mm)
Load Capacitance
20pF
Manufacturer
Fox Electronics
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
HC49/US
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Ratings
Series
HC49SDLF
Size / Dimension
0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
Type
MHz Crystal
Related Product
FOXSDLF/120R-20/TR
Crystal 12.0000MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US
FOXSDLF/120R-20/TR