PYB20-Q24-S12
Description
DC/DC CONVERTER 12V 20W
3D Model
PYB20-Q24-S12
Datasheets
PYB20 Series Datasheet
Featured Product
PYB Series High-Efficiency 10 ~ 30 W DC-DC Converters
Industrial Applications
Online Catalog
PYB20 Series
RoHS Information
PYB20 Series Cert of Compliance
Current - Output (Max)
1.667A
Efficiency
89%
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) - Manufacture Series
20W
Power (Watts) - Max
20W
Series
PYB20
Size / Dimension
2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 11.8mm)
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Input (Min)
9V
Voltage - Isolation
1.5kV (1500V)
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Popular Parts
PYB20-Q24-S5
DC/DC CONVERTER 5V 20W