STTH2002CG-TR
Description
Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 200V 15A Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Family
Rectifier Diode Arrays
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
STTH2002C
Online Catalog
Diode Array
Other Related Documents
STTH2002C View All Specifications
Category
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
15A
Current - Reverse Leakage @ Vr
10µA @ 200V
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Family
Diodes - Rectifiers - Arrays
Package / Case
TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Reverse Recovery Time (trr)
27ns
Series
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package
D2PAK
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
200V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1V @ 10A
Related Product
STTH2002CG-TR
DIODE ARRAY GP 200V 15A D2PAK
STTH2002CG-TR
DIODE ARRAY GP 200V 15A D2PAK
STTH2002CG