MAZ8150GML
Manufacturer
Description
Zener Diode 15V 150mW ±6% Surface Mount SMini2-F3
Category
Discrete Semiconductor Products
Family
Single Zener Diodes
Datasheets
MAZ8150GML View all Specifications
Featured Product
Wearables Technology Components
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
50nA @ 11V
Family
Diodes - Zener - Single
Impedance (Max) (Zzt)
40 Ohm
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
Package / Case
SC-90, SOD-323F
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Obsolete
Power - Max
150mW
Series
Supplier Device Package
SMini2-F3
Tolerance
±6%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1V @ 10mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
15V
Other Names
MAZ8150GMLDKR
Standard Package
1
Related Product
MAZ8150GML
DIODE ZENER 15V 150MW SMINI2
MAZ8150GML
DIODE ZENER 15V 150MW SMINI2