MMSZ33T1G
Manufacturer
ON Semiconductor
Description
DIODE ZENER 33V 500MW SOD123
Category
Discrete Semiconductor Products
Family
Single Zener Diodes
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Reverse Leakage @ Vr
50nA @ 23.1V
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohm
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
SOD-123
Power - Max
500mW
Supplier Device Package
SOD-123
Tolerance
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900mV @ 10mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
33V
Related Product
MMSZ33T1G
DIODE ZENER 33V 500MW SOD123
MMSZ33T1G
Zener Diode 33V 500mW ±5% Surface Mount SOD-123