D0109MT-25-1101
Manufacturer
Newhaven Display, Intl.
Description
Vacuum Fluorescent Display (VFD) 9 x 1 Character 112.00mm x 25.00mm x 6.80mm
Category
Optoelectronics
Family
Vacuum Fluorescent (VFD) Display Modules
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
D0109MT-25-1101
Category
Optoelectronics
Character Size
Display Format
9 x 1
Display Type
Character
Family
Display Modules - Vacuum Fluorescent (VFD)
Format
Interface
Manufacturer
Newhaven Display Intl
Number of Dots
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Outline L x W x H
112.00mm x 25.00mm x 6.80mm
Part Status
Active
Series
Viewing Area
81.00mm L x 9.70mm W