BK1608HM471-T
Manufacturer
Taiyo Yuden
Description
470 Ohm Impedance Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) Surface Mount 250mA 1 Lines 450 mOhm Max DCR -55°C ~ 125°C
Category
Filters
Family
Ferrite Beads and Chips
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Datasheets
BK Series Datasheet
BK1608HM471-TSpec Sheet
Online Catalog
BK Series
Product Training Modules
EMC Applications
Category
Filters
Current Rating (Max)
250mA
DC Resistance (DCR) (Max)
450 mOhm
Family
Ferrite Beads and Chips
Filter Type
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Impedance @ Frequency
470 Ohm @ 100MHz
Manufacturer
Taiyo Yuden
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Ratings
Series
BK
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Related Product
BK1608HM471-T
FERRITE BEAD 470 OHM 0603
BK1608HM471-T
FERRITE BEAD 470 OHM 0603