BLM15AG121SN1D
Manufacturer
Murata Electronics
Description
120 Ohm Impedance Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) Surface Mount 550mA 1 Lines 190 mOhm Max DCR -55°C ~ 125°C
Category
Filters
Family
Ferrite Beads and Chips
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
BLM15A SN Series (0402 Size)
BL Part Numbering
EDA / CAD Models
Download from Accelerated Designs
Online Catalog
EMIFIL® BLM15AG_SN Series
Product Training Modules
Ferrite Beads and Arrays
Category
Filters
Current Rating (Max)
550mA
DC Resistance (DCR) (Max)
190 mOhm
Family
Ferrite Beads and Chips
Filter Type
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohm @ 100MHz
Manufacturer
Murata Electronics North America
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Ratings
Series
EMIFIL®, BLM15A_SN
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)