FBMH2012HM121-T
Manufacturer
Taiyo Yuden
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0805
Category
Filters
Family
Ferrite Beads and Chips
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current Rating
2.5A
DC Resistance (DCR)
32 mOhm Max
Filter Type
Differential Mode - Single
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohm @ 100MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Related Product
FBMH2012HM121-T
120 Ohm Impedance Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) Surface Mount Power Line 2.5A 1 Lines 32 mOhm Max DCR -40°C ~ 125°C
FBMH2012HM121-T
FERRITE BEAD 120 OHM 0805