MMZ1005S241CTD25
Manufacturer
TDK Corporation
Description
240 Ohm Impedance Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) Surface Mount Signal Line 400mA 1 Lines 280 mOhm Max DCR -55°C ~ 125°C
Category
Filters
Family
Ferrite Beads and Chips
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
MMZ1005 Series, Auto Datasheet
MMZ Series Brief
Online Catalog
MMZ1005 Series
Category
Filters
Current Rating (Max)
400mA
DC Resistance (DCR) (Max)
280 mOhm
Family
Ferrite Beads and Chips
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Impedance @ Frequency
240 Ohm @ 100MHz
Manufacturer
TDK Corporation
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Series
MMZ
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)