MMZ2012R600ATD25
Manufacturer
TDK Corporation
Description
60 Ohm Impedance Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) Surface Mount Signal Line 1A 1 Lines 100 mOhm Max DCR -55°C ~ 125°C
Category
Filters
Family
Ferrite Beads and Chips
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Datasheets
MMZ2012 Series, Auto Datasheet
MMZ Series Brief
Online Catalog
MMZ2012 Series
Category
Filters
Current Rating (Max)
1A
DC Resistance (DCR) (Max)
100 mOhm
Family
Ferrite Beads and Chips
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Impedance @ Frequency
60 Ohm @ 100MHz
Manufacturer
TDK Corporation
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Series
MMZ
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)