MMZ2012R601ATD25
Description
600 Ohm Impedance Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) Surface Mount Signal Line 500mA 1 Lines 200 mOhm Max DCR -55°C ~ 125°C
Current Rating (Max)
500mA
DC Resistance (DCR) (Max)
200 mOhm
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohm @ 100MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)