MMZ2012Y600BTD25
Description
60 Ohm Impedance Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) Surface Mount Signal Line 1A 1 Lines 100 mOhm Max DCR -55°C ~ 125°C
Current Rating (Max)
1A
DC Resistance (DCR) (Max)
100 mOhm
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Impedance @ Frequency
60 Ohm @ 100MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)