MPZ1608S600ATDH5
Manufacturer
TDK Corporation
Description
60 Ohm Impedance Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) Surface Mount Power Line 3.5A 1 Lines 20 mOhm Max DCR -55°C ~ 125°C
Category
Filters
Family
Ferrite Beads and Chips
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
MPZ1608 Series, Automotive Datasheet
MPZ Series Brief
Online Catalog
MPZ Series
Category
Filters
Current Rating (Max)
3.5A
DC Resistance (DCR) (Max)
20 mOhm
Family
Ferrite Beads and Chips
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.030" (0.75mm)
Impedance @ Frequency
60 Ohm @ 100MHz
Manufacturer
TDK Corporation
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Series
MPZ
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)