FMM75-01F
Manufacturer
IXYS Corporation
Description
MOSFET 2N-CH 100V 75A I4-PAC-5
Category
Discrete Semiconductor Products
Family
FET Arrays
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
25
Datasheets
FMM75-01F
Category
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
75A
Drain to Source Voltage (Vdss)
100V
FET Feature
Standard
FET Type
2 N-Channel (Dual)
Family
Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays
Gate Charge (Qg) @ Vgs
180nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds
Manufacturer
IXYS
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case
i4-Pac™-5
Packaging
Tube
Part Status
Active
Power - Max
Rds On (Max) @ Id, Vgs
25 mOhm @ 50A, 10V
Series
HiPerFET™
Supplier Device Package
ISOPLUS i4-PAC™
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 4mA