FQA34N20
Description
MOSFET N-CH 200V 34A TO-3P
Datasheets
FQA34N20
Category
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
34A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss)
200V
Gate Charge (Qg) @ Vgs
78nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds
3100pF @ 25V
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case
TO-3P-3, SC-65-3
Part Status
Obsolete
Power - Max
210W
Rds On (Max) @ Id, Vgs
75 mOhm @ 17A, 10V
Supplier Device Package
TO-3P
Vgs(th) (Max) @ Id
5V @ 250µA