FQAF33N10L
Description
MOSFET N-CH 100V 25.8A TO-3PF
Datasheets
FQAF33N10L
Category
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
25.8A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss)
100V
FET Feature
Logic Level Gate
Gate Charge (Qg) @ Vgs
40nC @ 5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds
1630pF @ 25V
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case
SC-94
Power - Max
83W
Rds On (Max) @ Id, Vgs
52 mOhm @ 12.9A, 10V
Supplier Device Package
TO-3PF
Vgs(th) (Max) @ Id
2V @ 250µA