FQAF34N25
Description
MOSFET N-CH 250V 21.7A TO-3PF
Datasheets
FQAF34N25
Category
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
21.7A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss)
250V
Gate Charge (Qg) @ Vgs
80nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds
2750pF @ 25V
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case
SC-94
Part Status
Obsolete
Power - Max
100W
Rds On (Max) @ Id, Vgs
85 mOhm @ 10.9A, 10V
Series
Supplier Device Package
TO-3PF
Vgs(th) (Max) @ Id
5V @ 250µA