FQAF44N10
Description
MOSFET N-CH 100V 33A TO-3PF
Datasheets
FQAF44N10
Category
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
33A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss)
100V
Gate Charge (Qg) @ Vgs
62nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds
1800pF @ 25V
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case
SC-94
Power - Max
85W
Rds On (Max) @ Id, Vgs
39 mOhm @ 16.5A, 10V
Supplier Device Package
TO-3PF
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 250µA