1217AS-H-220M=P3
Manufacturer
Murata Electronics
Description
IND 22 UH SMD
Category
Inductors, Coils, Chokes
Family
Fixed Inductors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Current - Saturation
2.9A
Current Rating
2.4A
DC Resistance (DCR)
93.6 mOhm Max
Frequency - Self Resonant
Frequency - Test
100kHz
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Inductance
22µH
Material - Core
Ferrite
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
Package / Case
2-SMD
Q @ Freq
Shielding
Shielded
Size / Dimension
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Supplier Device Package
Tolerance
±20%
Type
Wirewound
Related Product
1217AS-H-220M=P3
22µH Shielded Wirewound Inductor 2.4A 93.6 mOhm Max 2-SMD
1217AS-H-220M=P3
IND 22 UH SMD